Kuba Cwojdziński medalistą Mistrzostw Świata U-18

Na zakończonych 15 maja Mistrzostwach Świata w kręglarstwie klasycznym uczeń naszego liceum, Jakub Cwojdziński (klasa Id), zdobył brązowy medal w kategorii par męskich.

Razem z kolegą z reprezentacji Polski, Szymonem Koszem, po zaciętej walce pokonali zawodników z Rumunii a następnie Chorwacji i dotarli do strefy medalowej. W półfinale przegrali z parą ze Słowenii, co dało im ostatecznie znakomite trzecie miejsce na świecie. Jest to pierwszy medal w imprezie mistrzowskiej naszych męskich reprezentantów zdobyty po sześcioletniej przerwie.

Kuba na co dzień trenuje w klubie OSiR Vector Tarnowo Podgórne i jest wielkokrotnym reprezentantem Polski w kategoriach U-18 i U-23, a wcześniej również medalistą Pucharu Świata w kategorii U-14.