Dąbrówka najlepsza w Polsce! Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Brydżu Sportowym.

W dniach 7-10 maja 2019 roku w Starachowicach odbywała się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Brydżu Sportowym. Zmagania, w których uczestniczyło 60 najlepszych par z całej Polski, zakończyły się bezprecedensowym tryumfem naszego klubu na arenie ogólnopolskiej.

UKBS Dąbrówkę Poznań reprezentowali niemal wyłącznie uczniowie VII Liceum Ogólnokształcącego, którzy podczas zmagań olimpijskich wywalczyli aż pięć medali, w tym jeden złoty, dwa srebrne i dwa brązowe. W kategorii klubów UKBS Dąbrówka Poznań uplasował się na pierwszej pozycji, wyprzedzając, między innymi, drużyny z Wrocławia, Krakowa, czy Warszawy. Wielkopolska, którą w zdecydowanej większości reprezentowali nasi zawodnicy, okazała się natomiast najlepszym województwem w Polsce deklasując drugą Małopolskę oraz trzecie Mazowieckie.

Złoty medal w kategorii dziewcząt na Impy wywalczyły po fantastycznej grze Ewa Morawska (3GA) oraz Maria Banaszkiewicz (2E). Do tego wspaniałego sukcesu dołożyły również srebro w kategorii na Maksy, o włos przegrywając z parą z Warszawy. Warto również podkreślić dobre wyniki pozostałych dziewczęcych par. Alicja Kaczmarek oraz Magdalena Pawlak (3GB) zajęły odpowiednio 9 i 8 miejsce w Polsce, a Justyna Zielniewicz (2E) wraz z Marią Niklaus (3GB) uplasowały się na 12 i 11 pozycji.

W kategorii chłopców na Maksy brązowy medal udało się wywalczyć parze Józef Bugajewski (1D) – Adam Zalwowski (1E). Wysokie miejsca zajęły również pozostałe pary: Jan Cieśliński (2E) – Mikołaj Jankowski (2E) 9 miejsce, Szymon Graś (3GB) – Karol Maćkowiak (2E) 13 miejsce, Kajetan Gościański (2E) – Łukasz Józkowiak (1E) 14 miejsce, Fryderyk Józefowski (1E) – Jakub Kozak (2E) 19 miejsce. Prawdziwe sukcesy naszych chłopców przyszły jednak w kategorii na Impy – w czołowej szóstce Polski znalazły się aż cztery pary dąbrówczańskie! Drugie miejsce zajęła para Jan Cieśliński – Mikołaj Jankowski, trzecie miejsce para Józef Bugajewski – Adam Zalwowski. Tuż za podium uplasowały się pary Szymon Graś – Karol Maćkowiak (5 miejsce) oraz Kajetan Gościański – Łukasz Józkowiak (6 miejsce). Niezłą 20 pozycję wywalczył duet Fryderyk Józefowski – Jakub Kozak. Warto również podkreślić znaczenie 34 pozycji w Polsce na Maksy i 39 na Impy – na tych miejscach uplasowała się para Stanisław Brzuska (2E) – Wiktor Chałupniczak (3GB), której podczas gry zdecydowanie przyświecały słowa Cycerona: Usus magister est optimus. Liczymy zatem na sukcesy w kolejnych latach! [KM]